daniel paraschiv în culmea fericirii. moment important în spania pentru fostul atacant al lui fc hermannstadt (video)
Photo by Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images/Getty Images)

Daniel Paraschiv, primul gol pentru Real Oviedo. Atacantul român marchează în victoria cu Mirandes.

Daniel Paraschiv (25 de ani), atacantul transferat de la Hermannstadt în această vară, a înscris primul său gol pentru Real Oviedo, la a șaptea apariție în tricoul echipei spaniole. Paraschiv a intrat pe teren în minutul 69 al partidei cu Mirandes și a marcat golul de 4-0 în minutul 83, cu o lovitură de cap după o centrare a lui Francisco Moyano. Meciul s-a încheiat cu victoria lui Oviedo, scor 4-1.

Deși nu a fost titular în niciun meci oficial până acum, Paraschiv a mai bifat câteva minute în jocurile anterioare din La Liga 2, dar acest gol ar putea să-i aducă mai multă încredere din partea antrenorului.

Real Oviedo ocupă locul doi în liga secundă spaniolă, cu 19 puncte după 11 etape, fiind una dintre echipele favorite la promovare.