handbalistele de la măgura cisnădie învinse categoric la brașov

Echipa feminină de handbal Măgura Cisnădie a pierdut joi seara la Brașov, 25-34 cu Corona, în meci din etapa a 7-a a Ligii Naționale.

Venită după rezultatul pozitiv din Sala Măgura contra Brăilei, Măgura a început bine la Brașov și a condus cu 6-2 după 11 minute de joc. A fost însă doar un foc de paie, defensiva sibiencelor nu a mai făcut față, iar Corona a revenit rapid și a egalat, 7-7 în minutul 16.  Treptat, echipa gazdă s-a distanțat pe tabelă, iar la pauză avea 17-12.

Scorul a luat proporții după pauză, când Corona s-a dus la 26-14 în minutul 40 și 33-20 în minutul 54. S-a terminat 34-25 pentru Corona, revelația startului de campionat în Liga Națională, care a urcat pe locul 2.

După 7 etape, Măgura este pe locul 9 în clasament, cu 4 puncte și se va lupta și în acest sezon pentru evitarea locurilor de baraj.

Măgura: Rajcic, Pașca – Diagouraga 6, Radosavljevic 5, Vizuete 3, Abed Kader 3, Lovric 2, Sutranova 2, Bardac 2, Cusset 1, Ilie 1, Lazea, Toth. Antrenor: Victorina Bora.