inter sibiu a făcut scorul campionatului în liga 4

Inter Sibiu a realizat sâmbătă scorul campionatului în Liga 4, 20-0 cu Recolta Alma și rămâne lider, cu duă puncte avans față de FC Agnita.

Liderul Ligii 4, Inter Sibiu a câștigat cu un scor fluviu, 20-0 (8-0) în disputa cu Recolta Alma. Din minutul 67, în poarta oaspețior a trecut un jucător de câmp, după ce portarul s-a accidentat. După șase etape, echipa lui Călin Trohin s-a împiedicat doar la Agnita, acolo unde a remizat.

A doua clasată, FC Agnita rămâne la două puncte în spatele liderului, după succesul categoric de la Avrig, scor 4-1. Condusă la pauză, echipa oaspete a revenit în partea secundă și s-a impus clar. Agnita, echipa pregătită de Ciprian Țăruș pare la acest moment singura formație care poate ține trena Interului.

Pe podium a urcat AFC Miercurea Sibiului, care s-a impus cu 1-0 în jocul cu FC Tălmaciu și are un start bun de sezon. Unicul gol al partidei a fost reușit de Șoaită.

Flacăra Gaz Metan rămâne singura fără punct din Liga 4, după eșecul de pe teren propriu, 1-4 cu ACS Bradu.