acs mediaș remiză în derbiul seriei. este neînvinsă în liga 3 (video)

ACS Mediaș a remizat vineri, 2-2 în deplasare cu Gloria Bistrița Năsăud, în etapa a 7-a din Seria 7 a Ligii 3.

Medieșenii au deschis scorul în minutul 6 la Bistrița, prin Pajco, care a scăpat singur cu portarul și a finalizat cu siguranță. Tot Cristi Pajco a majorat scorul în minutul 26, după o acțiune personală superbă la marginea careului advers, finalizată cu un șut precis.

Gloria a redus din handicap în minutul 42, prin albanezul Llullaku (36 ani), fostul atacant al Gazului Metan, acesta marcând cu un șut spectaculos de la 25 de metri.

Gazdele au presat în repriza secundă, au avut ocazii, dar au reușit să egaleze abia în minutele de prelungiri prin același Llullaku, care a punctat ccu o lovitură de cap din careu. Mai mult, Bistrița a reușit să mai marcheze o dată, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.  Ultimele minute s-a jucat pe contre, cu ambele echipe căutând lovitura de grație.

S-a terminat 2-2, un rezultat bun pentru ACS Mediaș, care rămâne neînvinsă după șase etape în cea mai puternică serie din Liga 3. Medișenii au remizat pe terenul echipei lui Cristi Pustai, fostul antrenor al Gazului Metan.

Echipa lui Cosmin Vâtcă, ACS Mediaș a căzut pe locul 2 în serie, fiind devansată cu două lungimi de Unirea Alba Iulia.