Inter Sibiu câștigă derbyul cu Voința și este lider în Liga 4 Sibiu (video)

În derbyul etapei a 4-a din Liga 4, Inter a câștigat cu 2-0 meciul cu Voința Sibiu și este lider în Liga 4.

Inter a câștigat clar cu 2-0 (1-0) derby-ul local de pe ”Obor” cu Voința. Au marcat Coșovanu din penalty în minutul 40 și Blîndu în minutul 64.

Neînvinse până acum în startul Ligii 4 mai sunt FC Agnita, FC Avrig, CSS Sparta Mediaș și ACS Bradu.  ACS Bradu a reușit scorul etapei, 11-0 cu Recolta Alma.  FC Avrig s-a impus și ea pe teren propriu în disputa cu Arsenal Dîrloș.

Agnita a conformat startul bun de sezon și a câștigat cu 4-0 în deplasare jocul cu Arsenal Sibiu. Echipa din Agnita este singura care a reușit până acum să încurce pe Inter, după 2-2 în etapa precedentă.

Campioana din sezonul trecut, Păltiniș Rășinari a reușit prima victorie din acest sezon, 5-1 în deplasare cu Copșa Mică.

Flacăra Gaz-Metan este singura echipă fără punct după primele patru runde.