Fetele de la FC Hermannstadt învinse clar de Olimpia Gherla (foto)

Echipa feminină de fotbal FC Hermannstadt a pierdut sâmbătă în deplasare, 1-5 cu Olimpia Gherla și a rămas astfel fără victorie în Superliga.

Fetele de la FC Hermannstadt au cedat clar meciul din etapa a cincea a Superligii feminine, 1-5 (0-5) cu Olimpia Gherla. Gazdele au punctat prin Pînzariu (2), Bindiu (2) și Zamfir, astfel că la pauză aveau 5-0. Golul de onoare al sibiencelor a fost marcat în repriza secundă de Stanea.

Din echipa sibiană au absentat câteva  jucătoare de bază. Astfel, Adam, Constantinescu și Dinescu sunt plecate cu naționala de fotbal de stradă la Mondialul de la Seul, în timp ce Arsenie s-a despărțit recent de echipă.

După șase jocuri, echipa pregătită de Dan Călinescu a rămas fără victorie în Superliga și are un singur punct, cel de acasă cu cealaltă echipă din subsolul clasamentului, Alba Iulia.

FC Hermannstadt: Nistor – Bocăniciu, I. Popa, Dinescu, Marinescu – Mărgărit (Băilă 27), Muntean, Crețoiu – Răchițan (D. Oana 58), Stanea (C. Popa 88), Frățilă (Mereș 58).  Antrenor: Dan Călinescu