măgura cisnădie pierde primul meci al sezonului

Măgura Cisnădie a pierdut duminică seara în prima etapă din Liga Florilor, 22-30 în Capitală, cu Rapid București.

Echipa pregătită de Victorina Bora a evoluat curajos în prima repriză, în care a jucat de la egal la egal cu vicecampioana Rapid. Portarul Mirela Pașca a fost în formă și Măgura a condus cu 9-7, dar gazdele au revenit și la pauză aveau 16-14.

Repriza secundă a fost începută bine de gazde, care s-au desprins la 20-14 în minutul 36. Echipă care va juca în grupele Ligii Campionilor, Rapid nu a mai avut emoții și s-a impus cu 30-22.

În etapa următoare, Măgura Cisnădie va juca sâmbătă, 7 septembrie, de la ora 17:00, pe teren propriu cu SCM Universitatea Craiova, un meci care îi poate aduce primul succes în actualul sezon.

CISNĂDIE: Pașca, Rajcic – Diagouraga (8), Lovric (3), Radosavljevic (3), Bardac (2), Roșu (2), Vizuete (2), Abed-Kader (1),  Sutranova (1),  Cusset, Darie,  Tomescu, Lazea, Toth. Antrenoare: Victorina Bora.