csc șelimbăr, remiză albă la cisnădie cu unirea ungheni

CSC 1599 Șelimbăr a remizat sâmbătă la Cisnădie, scor 0-0 cu Unirea Ungheni, în etapa 5 din Liga 2.

Cele două echipe se mai întâlniseră și într-un amical în startul pregătirilor, când au câștigat mureșenii. Favorită pe hârtie după startul mai bun de sezon în Liga 2, CSC Șelimbăr s-a mulțumit la final cu doar un punct.

Șelimbărenii au o situație bună în minutul 29, dar Babic, singur în careu, ratează prelurea.  Prima repriză se încheie cu ocazia lui Monea, care reia cu capul peste poartă, din 8 metri. În startul reprizei secunde, Zukanovic de la Ungheni trimite din unghi închis, dar paralel cu linia porții.

Din minutul 75, ”călăreții roșii” au rămas în inferioritate, căpitanul Ciprian Natea primind direct cartonașul roșu pentru o lovitură cu cotul.

S-a terminat 0-0 și echipa lui Constantin Schumacher are 5 puncte din 4 meciuri, fiind situată pe locul 15 în Liga 2, din cele 22 de competitoare.

CSC Șelimbăr: Măluțan – Gherman,  Gogor, Natea, Marrone – Boboc, Ayine (Bucuroiu 56′) –  Monea, Soare (Buzan 77′), Hernando (Butucel 56′) – Babic. Antrenor: Constantin Schumacher