fc hermannstadt - fcsb, meciul anului la sibiu: murgia și deaconu aduc victoria (live video foto)

FC Hermannstadt și campioana FCSB se înfruntă duminică, de la ora 22.00, pe Municipalul din Sibiu. Sibienii câștigă cu 2-0 după reușitele lui Murgia și Deaconu.

Se termină 2-0. Victorie uriașă pentru FC Hermannstadt

Min. 90+5 Ronaldo Deaconu face 2-0, după centrarea lui Neguț

Min. 90: Se arată 6 minute de prelungire

Minutul 87: Bejan intră în locul lui Ianis Stoica, Sibiul apără cu dinții rezultatul

Minutul 86: Edjuma trage peste poartă din interiorul careului

Min. 79: Deaconu îl schimbă pe Balaure

Min. 75: ocazie uriașă pentru FC Hermanstadt, Neguț trage din 7 metri dar Târnovanu apără extraordinar

Min 74: Ocazie mare pentru Dawa, apoi Neguț ratează și el singur cu portarul

Min. 73: la FCSB intră Miculescu și Baba Alhassan, fostul mijlocaș al sibienilor

Minutul 65: dublă schimbare la FC Hermannstadt, ies Biceanu și Chițu,  intră Dr. Iancu și Neguț.

Minutul 62: Cap Edjuma din 8 metri, peste poartă

Minutul 55: FC Hermannstadt deschide scorul prin italianul Murgia, care deviază mingea în plaă din 6 metri, după o centare din dreapta a lui Ianis Stoica

Ora 23.10: Începe repriza secundă. Două schimbări la pauză pentru echipa lui Gigi Becali, intră O. Popescu și Chiricheș, ies Ștefănescu și Ngezana

Moment inedit în pauza meciului. Alex a cerut-o în căsătorie pe aleasa inimii sale, Oana, în prezența a 8.700 de oameni

Minutul 45+3: centrare din lovitură liberă ușor acordată care este bătută de Ștefănescu, duel între Dawa și Găman, mingea ricoșează la Ngezana, care înscrie cu poarta goală din 3 metri. Centralul Flueran este chemat la VAR și anulează golul pentru o presupusă ținere a lui Tănase asupra lui Biceanu

Minutul 41: După o acțiune a lui Panțîru pe stânga, Șutul lui Ștefănescu din interiorul careului este blocat de defensiva sibiană

Minutul 30: Malcom Edjouma șutează din afara careului, dar Cătălin Căbuz intervine.

Minutul 18: Ocazie pentru Chițu, îl driblează pe portarul Târnovanu, dar intră în unghi și nu poate finaliza. Sibiul joacă excelent

Minutul 11: Contră rapidă a Sibiului, Chițu centrează în fața porții și Balaure înscrie. După verificarea VAR, golul este anulat pentru un ofsaid minor la Chițu, în momentul în care a fost lansat de Ianis Stoica

Minutul 10: Ocazie mare pentru FCSB: Daniel Popa scapă singur din unghi, dar trage pe lângă poartă

Minutul 6: Corner pentru sibieni, Balaure execută cu efect, mingea lovește bara!

Ora 22.01: A început partida de pe Municipal

Ora 21.58: Se ține un minut de reculegere în moria fostului selecționer al României, C. Daum

Ora 21.50: FC Hermannstadt este încurajată de fani

Ora 21.40: Sunt aproape 9.000 de fani în tribune. Printre ei, Mihai Stoichiță și Daniel Pancu

Ora 21.30: Controalele sunt foarte stricte la porțile stadionului pentru suporterii oaspeților. Pentru a nu intra cu obiecte interzise, unii fani au fost puși chiar să se descalțe.

Ora 21.20: Echipele de start în FC Hermannstadt – FCSB.

HERMANNSTADT: Căbuz – Oroian, Găman, Ionuț Stoica, Goncalves – Ivanov, Murgia, Biceanu – Balaure, Chițu, Ianis Stoica.  Rezerve: A. Pop, Muțiu, Bejan, D. Iancu, Căpușă, Deaconu, Gândilă, Ciubotaru, Luca, Neguț, Kujabi, R. Popescu. Antrenor: Marius Măldărășanu

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Panțîru – Lixandru, Edjouma – Ștefănescu, Băluță, D. Popa – F. Tănase. Rezerve: A. Vlad, Udrea, V. Crețu, O. Popescu, Miculescu, Kiki, Chiricheș, Pandele, Radunovic, Alhassan. Antrenor: Elias Charalambous

Ora 21.10: În momentul în care jucătorii sibieni au ieșit la încălzire, mult mai mulți au fost cei care i-au huiduit în comparație cu cei care i-au aclamat, semn că suporterii FCSB sunt majoritari pe Municipal