echipa de volei champions sibiu, pe locul 2 la participarea pentru prima dată la o competiție internațională
Echipa de volei feminin U 17 a Champions Sibiu s-a clasat pe locul  2 la Black Sea Cup, la prima participare la o competiție internațională din scurta istorie a clubului.
Singurul meci pierdut de voleibalistele de la Champions a fost chiar în deschiderea turneului, împotriva echipei Startas Volleyball Club din Lituania, care a și câștigat competiția. Ulterior, sibiencele au câștigat cu Adjara (Georgia) scor 2-0 și cu Palanga SC Jura (Lituania), scor 2-1.
”Au fost 7 zile frumoase, pline de volei de calitate, dar și de distracție, plajă și relaxare la piscină. Fetele noastre au demonstrat că sunt o echipă unită și puternică, capabilă să se lupte cu cei mai buni. Felicitări tuturor pentru efort și determinare! Continuăm să construim pe aceste rezultate și ne pregătim pentru noi provocări! Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut pe tot parcursul acestui turneu!” a fost mesajul antrenorului Sabin Șopa, postat pe pagina oficială a clubului.
Lot Champions Sibiu: Adelina Canciu, Alessia Corpodean, Ruxandra Dumitra, Yris Ion, Denisa Irom, Roberta Ivan, Eli Monda, Karina Roșianu, Draga Savu, Adela Vasilescu, Cătălina Vasilescu.