un fotbalist de la fc hermannstadt ales în echipa ideală a etapei în superliga

Jucătorul lui FC Hermannstadt, Ianis Stoica a fost inclus de specialiștii Ligii Profesioniste în echipa ideală a etapei a cincea din Superliga.

Ianis Stoica a reușit primul său gol din actualul sezon, în minutul 79 al jocului de la Sibiu cu FC Botoșani, reușind să transforme o lovitură liberă de la 17 metri.  FC Botoșani a condus pe Municipalul din Sibiu după un gol marcat în finalul primei părți. Ianis a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, pentru ca Neguț să înscrie în prelungiri, din penalty, golul victoriei.

”Ianis Stoica (FC Hermannstadt) – A marcat un gol spectaculos, direct din lovitură liberă. A fost a 18-a reuşită a sa în 90 de meciuri jucate în SuperLigă” se arată pe siteul oficial al LPF.

FC Hermannstadt a reușit primul succes în actualul sezon al Superligii, 2-1 cu FC Botoșani. Echipa lui Marius Măldărășanu a urcat de pe ultimul loc până pe poziția a 10-a în Superligă, cu cinci puncte din 5 jocuri.