csm sibiu a cucerit cupa româniei la sărituri peste obstacole

Echipa de echitație a CSM Sibiu a cucerit Cupa României  la sărituri peste obstacole seniori, competiție desfășurată la Prejmer (Brașov).

După trei ani, echipa de seniori CSM Sibiu câștigă din nou Cupa României la sărituri peste obstacole.  CSM Sibiu  are o echipă cu un vast palmares de titluri și și-a adjudecat încă unul la ”Clubul de Echitație 163 Plopi” din Prejmer.

După un frumos spectacol și intensitate la cel mare nivel, desfășurat în două manșe în frumoasa bază din Prejmer-Brasov, sportivii Ionel Bucur (cal Casinia), Daniel Bucur (cal Quasar) și Alexandru Tăbuică (cal Di Caprio) au demonstrat că sunt o echipă capabilă de performanțe remarcabile, câștigând „Cupa României”.

Adelina Paralescu, pe podium la Amatori
Sibiul a adus medalii și Cupa României la sărituri peste obstacole -Amatori 2024. Astfel,  sportiva de la Team Bucur, Adelina Paralescu s-a clasat pe locul 3 alături de căluțul Schladitz Maid. Adelina este fata cunoscutului Ionel Bucur.
O altă sportivă sibiancă, Iulia Barbu s-a clasat pe locul 5, alături de căluțul Grezvo.
Ramona Bucur, clasată pe locul 2 la Amazoane
Ramona Bucur a obținut un excelent loc 2 în ultima zi de concurs din cadrul Cupei României la echitație, rezervat Amazoanelor. Sportiva de la Team Bucur, Ramona alături de căluțul CupidoG a reușit să surprindă pe toată lumea, reușind să câștige medalia de argint la doar cinci săptămâni după ce a devenit mămică.
De profesie medic, Ramona este soția lui Daniel Bucur. Au urmat-o în aceeași probă de Amazoane alte sportive de la Team Bucur: Laura Rus & Landino (locul 5), Ana Costinas & Atreju, Nina Holban, Diana Borghina & Chayton, Petra Maria Udrescu & Boris.