live video foto euro 2024: peste 30.000 de români au invadat koln-ul la meciul româniei. belgia învinge cu 2-0!

România joacă sâmbătă seară de la ora 22.00 cu Belgia, iar la meci se anunță prezența a peste 20.000 de suporteri români. Printre aceștia sunt și mulți fani veniți din Sibiu. Koln-ul a fost invadat încă de vineri seară de fanii tricolorilor. Ora de Sibiu vă ține la curent cu detalii, foto și video de la fața locului. Suntem singura publicație sibiană care are acreditat un jurnalist la EURO 2024.

FINAL. BELGIA ÎNVINGE ROMÂNIA CU 2-0.

Minutul 88: iese Rațiu și intră Sorescu

Minutul 85: ocazie mare pentru Alibec, șutul său este salvat de un fundaș belgian din fața porții

live video foto euro 2024: peste 30.000 de români au invadat koln-ul la meciul româniei. belgia învinge cu 2-0! live video foto euro 2024: peste 30.000 de români au invadat koln-ul la meciul româniei. belgia învinge cu 2-0!

Minutul 78: intră Alibec și iese Drăguș

Minutul 78: Belgia face 2-0, după golul lui De Bruyne, lansat de portar!

Minutul 77: Cei 30.000 de fani de la Koln intonează Imnul Național. România joacă mult mai bine în repriza secundă

Minutul 68: Cea mai mare ocazie a României, irosită de Dennis Man! Singur cu portarul, el șutează, dar e blocat de Casteels.

Minutul 64: Lukaku scapă singur și înscrie, golul este anulat de VAR pentru ofsaid

Minutul 58: Dublă schimbare în naționala României: intră Ianis Hagi și Darius Olaru, ies Mihăilă și Marius Marin.

Minutul 51: De Bruyne trage de la 16 metri, de puțin pe lângă poartă

Minutul 47: Mihăilă scapă singur pe contraatac, dar șutează slab, peste poartă

Minutul 45: Pauză. Belgia are 1-0.

Minutul 30: Belgienii sunt la un pas de 2-0 după ce Doku șutează din unghi, dar Niță plonjează din nou spectaculos și evită golul.

Minutul 24: contră rapidă a României prin Mihăilă, care este blocat de apărarea belgiană

Minutul 19: Ocazie mare pentru Belgia prin Lukebakio, portarul Niță salvează excelent o minge foarte grea. Belgienii sunt mult mai periculoși

Minutul 4: Ocazie mare pentru România: Cap Dragășin din careu, portarul Belgiei salvează de sub transversală

Minutul 2:  Tielemans deschide scorul pentru Belgia după doar două minute de joc, cu un șut puternic din interiorul careului

ORA 22.00: A început partida

ORA 21.57. Peste 30.000 de fani români intonează Imnul Național pe Stadionul din Koln

ORA 21.44: Fanii români de la Koln scandează: ”România! România!”

ORA 21.30: Echipa de start a României: Fl. Niță – Rațiu, Burcă, Drăgușin, Bancu – R. Marin, M. Marin, Stanciu – Man, Drăguș, Mihăilă. Rezerve: Moldovan, Târnovanu, Mogoș. Racovițan, Rus, Nedelcearu, Sorescu, Cicâldău, Șut, Olaru, I. Hagi, Coman Pușcaș, Alibec, Bîrligea. Selecționer: Edward Iordănescu

ORA 21.20: Peste 30.000 de fani români sunt în tribunele stadionului din Koln!

ORA 20. 10. Sunt 30.000 de romani care merg în grup spre stadion, dintre care sute de sibieni. Traseul are 2,5 km

ORA 20.00: Fanii sunt entuziaști pe drumul către stadion și cântă neîncetat

ORA 19.00: Sunt peste 20.000 de suporteri români care merg acum din zona fanul sezonului României către stadion, pe un traseu de 2 km și jumătate pe care se face aproximativ o oră

Peste 20.000 de români la meci
După victoria extraordinară de luni de la Munchen, acolo unde România a zdrobit Ucraina cu 3-0, astăzi (sâmbătă) tricolorii au un noi examen important la EURO 2024.
Naționala noastră dă piept cu Belgia, o echipă solidă și puternică, dar care însă a pierdut surprinzător în prima etapă cu Slovacia.
Dacă la Munchen au fost peste 40.000 de suporteri români, la meciul de la Koln se anunță o prezență de cel puțin 20.000 de fani ai tricolorilor și asta pentru că arena pe care se dispută meciul, are o capacitate mult mai mică.

Detalii în direct pe Ora de Sibiu
Ziarul nostru vă va ține la curent cu tot ce se întâmplă la Koln înainte de meci, precum și în timpul partidei. Ora de Sibiu este singura publicație sibiană care are acreditat un jurnalist la EURO 2024. Redactorul șef, Dragoș Popescu, ne va oferi detalii și informații în timp real și va merge alături de fanii Naționalei pe arena unde se dispută partida din această seară. Articolul se actualizează în timp real!

Bilete la prețuri exorbitante la bilete la Belgia – România. Și la cazări!
Dacă la meciul dintre Slovacia și Ucraina, biletele se vindeau și cu 80 de euro bucata, în schimb pentru meciul de sâmbătă de la Koln, dintre România și Belgia, prețurile nu coboară sub 350 de euro și ajung și la 700 de euro bucata. La cazări prețurile în zona Koln s-au triplat față de în mod normal. O cameră la un hotel de 3 stele se vindea vineri cu 200 de euro pe noapte, fără mic dejun, în condițiile în care în mod normal prețul este de 60-70 de euro pe zi.

UPDATE, ora 14:25 – Vreme bună pentru fotbal la Koln

Dacă noaptea trecută a plouat destul de tare, sâmbătă vremea s-a îndreptat și a ieșit și soarele. Sunt aproximativ 20 de grade la Koln și suporterii români încep să își facă apariția în zona centrală a orașului

Știrea se actualizează în timp real!

Update 15:40 – Peste 3.000 de români în fața Domului din Köln

Atmosfera este absolut incredibilă în după-amiaza zilei de 22 iunie. În fața Domului din Köln, s-au adunat peste 3000 de români care scandează în cor: „România! România!”

Update 16:00 – Zeci de sibieni au ajuns la Köln

În prezent, peste 5.000 de români se află în zona gării și a Domului din Köln. Printre aceștia se numără zeci de sibieni, inclusiv oficiali ai FC Hermannstadt.

Update 17:10 – Peste 10.000 de români intonează imnul național la Köln

Peste 10.000 de români se află acum în Piața Kardinal Hoffsman, intonând imnul național. Atmosfera este electrizantă. Suporterii echipei naționale creează o energie incredibilă, pregătind terenul pentru meciul din această seară.