acs păltiniș rășinari a remizat cu cs gheorgheni, în turul barajelor de promovare în liga 3

ACS Plătiniș Rășinari a remizat duminică pe teren propriu, scor 1-1 cu CS Gheorgheni, în manșa tur a barajelor de promovare în Liga 3.

După ce a câștigat Liga 4 Sibiu, Păltiniș Rășinari joacă în dublă manșă promovarea în Liga 3 cu CS Gheorgheni, campioana din Harghita.

După 0-0 la pauză la Rășinari, oaspeții au deschis scorul în repriza secundă după un contraatac. Intrat în repriza secundă, Cosmin Coțofan a egalat pentru Rășinari în minutul 82, după un corner. S-a terminat 1-1, iar bătălia rămâne deschisă oricătui rezultat.

”A fost un meci greu, de luptă, am avut momente mai moarte, dar în mare am controlat jocul. Cred că nu am fost atenți la fazele fixe.  Ne așteaptă un retur greu, dar avem încredere și sperăm să tranșăm promovarea la Gheorgheni” a anunțat antrenorul Dragoș Năstase.

Returul are loc peste o săptămână, în data de 23 iunie, de la ora 17:30, la Gheorgheni. Sezonul trecut, ACS Mediaș a eliminat pe ACS Gheorgheni și a promovat la Liga 3.