Antrenorul lui FC Hermannstadt exultă după 3-0 cu Dinamo. Măldărășanu: ”Am profitat de greșelile lor”

După succesul categoric obținut duminică de FC Hermannstadt cu Dinamo, scor 3-0, antrenorul sibienilor, Marius Măldărășanu a fost mulțumit, în special de evoluția echipei în prima repriză.

La flash-interviu, Marius Măldărășanu, antrenorul sibienilor, s-a declarat mulțumit de rezultat și a subliniat că Dinamo nu a contat în atac.

”Am făcut pressing sus, au greșit foarte multe mingi, noi am profitat. Am fost și noi agresivi, dar ei au făcut multe faulturi la limită. Din punct de vedere defensiv am fost foarte bine, ei nu au contat în atac. O primă repriză bună, a doua gestionată așa cum trebuie, am câștigat 3 puncte, începem play-out-ul cum trebuie, felicit băieții, felicit publicul. M-a impresionat galeria lui Dinamo”, a spus Marius Măldărășanu la flash-interviul de la finalul partidei cu Dinamo, scor 3-0.

FC Hermannstadt a făcut diferența în finalul primei reprize, în care a marcat de trei ori.