victorie pentru csc șelimbăr în primul amical din antalya. monea a marcat pentru ”călăreții roșii”

CSC Șelimbăr a câștigat joi primul amical în cantonamentul de la Lara, 1-0 cu Podbeskidzie Bielsko-Biala, echipă care ocupă locul 17 în eșalonul secund din Polonia.

Mijlocașul dreapta George Monea a marcat pentru ”călăreții roșii” golul victoriei în testul contra polonezilor, în minutul 42. În testul de joi au debutat și cei cinci jucători veniți la Șelimbăr în această iarnă. Astfel, Aldescu și Pop au fost titulari, în timp ce Gîț, Deac și Visic au intrat în repriza secundă.

Echipa lui Claudiu Niculescu mai dispută trei amicale în Turcia, cu FK Andijon (Uzbekistan) pe 4 februarie, Sigma Olomouc II (Cehia) pe 7 februarie și FK Sogdiana (Uzbekistan) pe 9 februarie. Pe 10 februarie, șelimbărenii încheie stagiul din Turcia și revin acasă.

CSC Șelimbăr: Aldescu – Alexe, Palmeș, Natea, Mitrea – Moussinga, Călin – Monea, Soare, Hernando – Pop. Au mai jucat: Roșca, Bumbar, Gîț, Lumbu, Deac, Drăghescu, Schieb, Panos, Rotund, Visic.