handbalistele de la măgura cisnădie au pierdut acasă cu minaur. oaspetele au remontat o diferență de 6 goluri

Echipa feminină de handbal Măgura Cisnădie a pierdut vineri pe teren propriu, 32-33 cu Minaur Baia Mare, în meci contând pentru prima etapă din returul Ligii Naționale.

Măgura a pierdut printre degete un meci pe care l-a avut în mână în prima repriză. Echipa lui Alexandru Weber a făcut o primă repriză bună, în care a condus și la șase goluri diferență, 17-11 și 18-12. La pauză, Cisnădia avea 19-14 și nimic nu prevestea dezastrul din partea secundă.

În repriza a doua, Minaur a întors rezultatul. Baia Mare a trecut la conducere în minutul 52, când a avut 30-29 iar Cisnădia nu a reușit să mai obțină nici măcar un punct. S-a terminat 32-33 și Măgura a pierdut două puncte mari, cu care se îndepărta de subsolul clasamentului.

Echipa cisnădiană este pe locul 9, cu 15 puncte, la doar trei lungimi de locurile de baraj.

Măgura: Rajcic, Pașca – Galinska 10, Moldoveanu 7, Abed-Kader 6, Bardac 4, Iskit Caliskan 2, Jlezi 1, Roșu 1, Kepic.