măgura, revenire spectaculoasă la brașov. cisnădia a scos o remiză în extremis cu corona

Echipa feminină de handbal Măgura Cisnădie a remizat duminică, 29-29 la Brașov, cu Corona, în meci contând pentru etapa 12 a primei ligi.

După o pauză de două luni, prima ligă de handbal feminin s-a reluat cu jocurile etapei a 12-a, iar Măgura s-a deplasat la Brașov.

Corona a fost mai bună în prima repriză și a condus cu 12-7 în minutul 24 și cu 13-11 la pauză. Brașovul a condus permanent în partea secundă la 2-3 goluri și avea 29-26 cu trei minute înainte de final. Măgura nu a cedat și Galinska a înscris ultimele 3 goluri ale meciului. S-a terminat 29-29 și Cisnădia a obținut astfel un punct prețios.

Jucătoarea de la Măgura Cisnădie, Marinela Ilie s-a accidentat și a părăsit terenul în lacrimi de durere.

Cu 15 puncte din 12 jocuri, echipa pregătită de Alexandru Weber este pe locul 8 în Liga Florilor și menține un avans de 4 puncte față de Corona, care ocupă primul loc de baraj.

Măgura: Rajcic, Pașca – Roșu 9, Galinska 8, Abed Kader 4, Jlezi 2, Tătar 2, Bardac 2, Neagu 1, Moldoveanu 1, Caliskan, Kepic, Ilie.