Pas greșit în Liga 4 pentru liderul Păltiniș Rășinari la Agnita. Voința Sibiu s-a apropiat la doar un punct

AFC Agnita a furnizat surpriza etapei a 11-a din Liga 4 Sibiu, după ce a remizat pe teren propriu, 3-3 cu liderul ACS Păltiniș Rășinari.

Liderul Ligii 4 Sibiu, ACS Păltiniș Rășinari a făcut un pas greșit la Agnita, unde nu a reușit să câștige. A fost remiză, scor 3-3 și echipa lui Dragoș Năstase a pierdut două puncte mari la Agnita. Bratima (2) și Barbu au marcat pentru oaspeți, în timp ce Oana (2) și Oltean au punctat pentru gazde.

Voința Sibiu a profitat și s-a apropiat la doar un punct de lider, după ce s-a impus, scor 4-0 în disputa de pe teren propriu cu Arsenal Sibiu. Au marcat Doda (2), Aldea și Morariu, toate golurile fiind înscrise în repriza secundă.  ”Nu mi-a plăcut deloc prima repriză, în a doua repriză mi-a plăcut mult reacția băieților. Asta vreau de la echipă care are potențial, cred că băieții nu își cunosc încă valoarea, toți au multă calitate”  a spus Cosmin Vâtcă, antrenorul Voinței. La Voința a debutat și Paul Medeșan, transferat zilele trecute.

FC Avrig s-a impus cu 8-0 în deplasare la Sparta Mediaș și s-a apropiat și ea la patru puncte de liderul Păltiniș Rășinari. Au marcat: Bărculeț, Cosovanu (2), Fălămaș (2), Bâra, Tegbo și Bucur.