remiză pentru acs mediaș la reghin. rămâne pe locul secund în clasament

ACS Mediaș a remizat vineri, 1-1 în deplasare cu Avântul Reghin, într-un joc contând pentru etapa a 12-a din Liga 3.

Oaspeții au mers la Reghin fără Baba și Man, suspendați după eliminările suferite în etapa precedentă. Penultima clasată, Reghin a deschis scorul în minutul 9 din penalty, prin Adrian Murar. Medieșenii au egalat în minutul 37 prin Cătălin Tineiu.

Echipa lui Mihai Ianc nu a avut o prestație foarte bună, gazdele având mai multe ocazii.  S-a terminat 1-1, un rezultat bun pentru medieșeni, raportat la aspectul jocului.

Totuși, cu remiza de la Reghin, ACS Mediaș își consolidează locul 2 în Seria 9, având 24 de puncte din 12 jocuri.  Echipa de pe malul Târnavei Mari are și cea mai bună apărare din serie, doar 7 goluri primite în 12 etape.