acs păltiniș rășinari are punctaj maxim după nouă etape în liga 4 sibiu

ACS Păltiniș Rășinari a rămas singura echipă cu punctaj maxim și după jocurile din etapa a noua din Liga 4 și este lider în clasament.

Echipa pregătită de Dragoș Năstase s-a impus lejer pe teren propriu, 3-1 cu Unirea Miercurea-Sibiului și și-a consolidat primul loc în clasament. Pentru lider au punctat Vintilă, Bratima și Greavu. ACS Păltiniș Rășinari pare favorită la primul loc la finele turului, din care mai sunt de jucat cinci etape.

Urmăritoarea Voința Sibiu a depășit eșecul din runda precedentă de la Rășinari și s-a impus pe ”Obor”, 2-0 cu ACS Bradu, după reușitele lui Timiș și Kalimeris.  ”Am controlat meciul, dar anumite greșeli personale se simt în cadrul echipei, sper că le vom elimina și vom fi mult mai puternici. A avut un rezultat negativ, dar jocul a fost destul de bun, am avut o primă repriză bună la Rășinari. În fiecare meci e important cum ne motivăm, nu există meci ușor, fiecare echipă vine să demonstreze contra unei echipe contracandidată la promovare. Îmi doresc ca băieții să aibă mai mult inițiativă, curaj, mai multă determinare, pentru că au talent” a declarat antrenorul Voinței, Cosmin Vâtcă.

Inter Sibiu a risipit printre degete două puncte, după ce a remizat la Mediaș cu Voința Dumbrăveni, scor 3-3.  Sibienii au condus cu 3-1 în repriza secundă, însă nu au reușit să gestioneze bine finalul și au fost egalați în prelungiri.

FC Avrig părea și ea una din candidatele la titlu, dar s-a îndepărtat după remiza de pe teren propriu, 0-0 cu Arsenal Sibiu.