LIVE foto video - Meciul anului la Sibiu: FC Hermannstadt - FCSB 2-2. Sibienii au avut 40 de minute superioritate numerică

Min 98. Final. 2-2, un rezultat echitabil

Min. 92: Gabi Iancu pe contraatac, trage din unghi închis, mingea lovește transversala!

Min. 91: Biceanu trage foarte slab din poziție bună

Min. 90: se arată 8 minute de prelungire

Min. 85: iese Oct. Popescu, intră Radaslavescu

Min. 83: iese Alhasssan, intră Biceanu

Min. 82: Flueran nu vede un corner clar pentru Sibiu, secundul V. Negru este avertizat pe bancă

Min. 80: FC Hermannstadt are superioritate numerică, dar nu reușește să preseze

Min. 78: iese Compagno, intră Miculesu

Min. 76: Crețu este avertizat pentru proteste

Min. 76: oficial, sunt 10.500 de spectatori

Min. 75: dublă schimbare la Sibiu, ies D. Iancu și Neguț, întră Bucuroiu și Petrescu

Min. 69: prima schimbare la FC Hermannstadt,  iese Balaure, intră G. Iancu

Min. 65: Șut bun Lixandru de la 20 de metri, puțin pe lângă poartă

Min 62: Paraschiv bate slab penalty-ul, Târnovanu respinge în față și atacantul Sibiului înscrie din a doua încercare

Min. 59: penalty pentru Hermannstadt la un duel între Neguț și Dawa. Flueran îl elimină pe apărătorul oaspeților, care a faultat din postură de ultim apărător

Min. 57: Găman primește îngrijiri medicale

Min. 50: șut bun Balaure, puțin pe lângă poartă

Min. 47: centrare perfectă Crețu,  și Compagno înscrie cu capul

Trei schimbări la FCSB la pauză: ies Șut, Băluță și Djokovic, intră Lixandru, Coman și Ov. Popescu

Pauză la Sibiu, scor 1-1

Min. 45: prima repriză este prelungită cu 4 minute. Galben și pentru Octavian Popescu pentru o intervenție cu talpa la Medina

Min. 45: Galben pentru Neguț pentru un fault tare la mijlocul terenului

Min. 44: centrare Compagno, O. Popescu reia defectuos din 6 metri. Ocazie bună pentru oaspeți

Min. 41: Alhassan exagerează cu driblingurile în marginea careului advers și este deposedat

Min 38: Butean este bine angajat în careu, reia slab, nici șut, nici centrare

Min. 36: corner Balaure, Alhassan reia cu capul direct în brațele portarului

Min. 29: Compagno trage imparabil, nicio șansă pentru Căbuz. FCSB se dovedește foarte pragmatică și egalează, 1-1

Min. 28: Penalty pentru FCSB. Compagno trage pe lângă poartă din poziție ideală, Căbuz din alunecare îl lovește pe italian. Neglijență mare a portarului lui FC Hermannstadt

Min. 26: Paraschiv trage din careu, pe lângă poartă

Min. 20: sunt circa 12.000 de spectatori pe noua arenă din Sibiu

Min. 19: Dragoș Iancu încasează un cartonaș galben

Min. 18: Ocazie uriașă Sibiu, centrare de pe stânga, Șut reia defectuos spre propria poartă, Târnovanu salvează miraculos

Min. 17: șut superb al lui Mino Sota de la 20 de metri, puțin pe lângă poartă

Min. 13: GOOOL FC Hermannstadt, Silviu Balaure, singur în careu îl învinge pe Târnovanu.

Min. 11: Radunovic primește galben pentru un atac întârziat la Balaure

Min. 9. Ocazie incredibilă a lui Paraschiv, care driblează portarul și trage, dar Crețu salvează din alunecare din fața porții. Început foarte alert de meci pe noua arenă din Sibiu

Min. 8: Radunovic centrează, Compagno sare la cap cu Găman, câștigă  duelul, trage din întoarcere și mingea trece prin Căbuz. Golul este anulat pentru un henț al italianului.

Min. 7 : Sibiul e din nou periculos, Neguț este în careu în poziție bună, șutul său e blocat

Min. 6: centrare în fața porții pentru Paraschiv, golgheterul Sibiului nu ajunge la întâlnirea cu mingea

Min. 5: acțiune bună pentru Sibiu, Neguț ratează pasa decisivă

Min. 4: FCSB are o galerie de circa 600 de fani

Ora 20.01: A început meciul de la Stadionul Municipal

Ora 20.00:  Patinatoarea Anastasia Băcilă a dat lovitura de start a partidei și a fost aplaudată de cei 12.000 de spectatori

Ora 19.44: Sectorul de galerie al oaspeților este încă gol

Cel mai atractiv meci al anului la Sibiu, disputa FC Hermannstadt – FCSB se dispută joi, de la ora 20.00, pe Stadionul Municipal. Partida este una restantă din etapa a cincea a Superligii.

FCSB este lider în campionat, cu 21 de puncte, în timp ce FC Hermannstadt ocupă locul 7, cu 12 puncte. Cu un rezultat pozitiv în acest joc, echipa lui Măldărășanu urcă pe loc de play-off.

Partida va fi  televizată pe Prima Sport 1, Orange Sport 1 și Digi Sport 1.

Hermannstadt – FCSB, echipe de start:

HERMANNSTADT (4-4-2): Căbuz – Butean, Găman, I. Stoica (cpt.), Medina – Balaure, Mino, Alhassan, Dr. Iancu – Paraschiv, Neguț. Rezerve: Uțiu, Antoche, Murgia, Biceanu, P. Petrescu, Oroian, Bucuroiu, Fonseca, G. Iancu. Antrenor: Marius Măldărășanu

FCSB (4-3-3): Târnovanu – Crețu, Dawa, Haruț, Radunovic – Djokovic, Șut, Olaru (cpt.) – Al. Băluță, Compagno, O. Popescu.  Rezerve: A. Vlad – Panțîru, Fl. Coman, Miculescu, Lixandru, Ov. Popescu, Pantea, Ngezana, Radaslavescu. Antrenor: Elias Charalambous