Paraschiv din nou în echipa ideală a etapei. Atacantul Sibiului are deja cinci goluri

Atacantul echipei FC Hermannstadt, Daniel Paraschiv (24 ani) a fost inclus de specialiștii Ligii Profesioniste  de Fotbal în echipa ideală a etapei a noua din Superliga.

Duminică, pe Stadionul Municipal, FC Hermannstadt a câștigat, scor 3-1 cu FC Voluntari. Paraschiv a marcat din penalty în minutul 56 și și-a adus echipa în avantaj, apoi, în minutul 87 a pasat decisiv pentru reușita lui Petrescu.  Tot el a contribuit și la eliminarea lui Matricardi, căruia i-a provocat cele două galbene.

”Asta e meseria mea, să pun constant în pericol poarta adversă. Mă bucur că am reușit asta și cu ajutorul colegilor, iar echipa a câștigat” a declarat jucătorul Sibiului, care așteaptă la iarnă oferte tentante, precum cea din urmă cu un an, de la Kiev.

Reușita din jocul de duminică, cu Voluntari a fost a cincea în acest sezon de Superliga pentru vârful Sibiului.

”Daniel Paraschiv (FC Hermannstadt) – A făcut un nou meci mare. A marcat, apoi a pasat decisiv pentru golul care a închis tabela” a anunțat siteul oficial al Ligii Profesioniste de Fotbal.