măgura cisnădie a debutat cu o înfrângere în noul campionat

În prima etapă din noul sezon al Ligii Naționale de handbal feminin, Măgura Cisnădie a pierdut miercuri seară, la Baia Mare, 27-29 cu Minaur.

Prima repriză de la Baia Mare a fost echilibrată, iar după primele 30 de minute, Minaur avea 16-14. După pauză, maramureșencele au condus cu 22-18 în minutul 44. Cu muntenegreanca Rajcic excelentă între buturi, Măgura a egalat, 24-24 în minutul 54 și a sperat la un rezultat pozitiv. Finalul de joc a aparținut însă Minaurului, care s-a impus până la urmă cu 29-27.

De la Cisnădie s-a remarcat portarul Rajcic și turcoaica Iskit Caliskan. Pentru echipa lui Alexandru Weber urmează un joc pe teren propriu cu campioana CSM București, în care șansele unui rezultat pozitiv sunt minime. Partida Măgura Cisnădie – CSM București se dispută duminică, 3 septembrie, de la ora 15.30. Biletele s-au pus în vânzare la casieria Primăriei Cisnadie, iar în  ziua jocului se vor comercializa și la Sala Polivalentă. Prețul unui bilet este de 15 lei la tribune și 10 lei la peluze

Măgura: Rajcic, Batinovic, Pașca – Iskit Caliskan 7, Abed-Kader 6, Galinska 5, Jlezi 4, Bardac 2, Neagu 2, Tătar 1, Kepic, Tomescu. Antrenor. Alexandru Weber