daniel paraschiv, în echipa ideală a etapei a patra din superligă
Specialiștii de la Liga Profesionistă de Fotbal au întocmit marți echipa ideală a etapei a 4-a din Superligă, din play-off și play-out, în care se regăsește și atacantul de la FC Hermannstadt, Daniel Paraschiv.
Vârful sibian a marcat sâmbăta trecută două goluri superbe în jocul de la Mioveni, câștigat de FC Hermannstadt, scor 2-0. Paraschiv a punctat la Mioveni în minutul 34 dintr-un penalty transformat la vinclu şi în minutul  66, când a țâșnit în spatele apărării gazdelor și a deviat elegant în plasă o pasă de la Limaj.

Iată descrierea făcută lui Paraschiv pe siteul oficial al Ligii Profesioniste de Fotbal:

”Daniel Paraschiv (FC Hermannstadt / 23 de ani) – Vârful sibienilor a marcat de două ori la Mioveni şi a ajuns la 12 goluri în ediţia 2022-2023 a SuperLigii României”.

După patru etape de play-out, FC Hermannstadt a urcat pe locul 10 în clasament și este la cinci lungimi de locurile de baraj.