inter sibiu a făcut scorul campionatului în liga 4 - victorie cu 27-0 cu copșa mică

În etapa 17 din Liga 4 Sibiu, Inter Sibiu a realizat scorul campionatului, 27-0 (10-0) în disputa cu ultima clasată, Orășenesc Copșa Mică.  Echipa pregătită de Călin Moldovan avea 10-0 la pauză și a încheiat disputa cu un scor neverosimil, marcând în medie un gol la 3,3 minute.

Liderul ACS Mediaș 2022 s-a impus clar, scor 4-1 în disputa cu Arsenal Sibiu. Pentru echipa pregătită de Dumitru Solomon au marcat Cîrstean, Șulea, Țala și Radu (autogol). ACS Mediaș rămâne lider, cu 3 puncte avans față de Inter Sibiu, cele două echipe urmând să se înfrunte în retur pe ”Obor”, un meci decisiv pentru titlul județean.

A treia clasată, Avrig a câștigat cu 6-1 disputa cu Agnita și confirmă evoluția bună din acest sezon.