video foto – primul meci internațional de pe ”municipal” – românia a remizat cu germania în fața a 10.000 de spectatori

Primul meci internațional găzduit de stadionul Municipal din Sibiu, are loc marți 28 martie. România U 21 – Germania U 21 se joacă de la ora 19.00, iar partida are loc cu casa închisă, toate biletele fiind epuizate.

FINAL – ROMÂNIA U 21 – GERMANIA U 21  0-0

Pentru antrenorul Emil Săndoi și elevii săi este ultimul test înainte de Euro 2023 (21 iunie – 8 iulie), găzduit de țara noastră împreună cu Georgia.

Minutul 82: iese Țicu, accidentat, intră A. Dumitrescu

Minutul 75: Pitu ia galben după ce calcă un adversar

Minutul 74: La prima atingere de balon, Markovic trage plasat din 16 metri, portarul advers prinde

Minutul 73: intră Rareș Ilie, Mihai Lixandru și Jovan Markovic, ies Vladimir Screciu, Ștefan Baiaram și Daniel Bîrligea.

Minutul 65: fanii din tribună fac valuri, atmosfera este una superbă

Minutul 62:  triplă schimbare la România: ies Albu, Petrila și Ișfan, intră  Pitu, V. Pop și Miculescu

Mintul 56: Istfan este bine găsit la 10 metri lateral dreapta, dar trage defectuos

Minutul 55: Stiller reia slab cu capul din 6 metri, Tîrnovanu reține

Minutul 49: Bissek primește galben, pentru o ținere ușoară la Bairam, scăpat pe contraatac

ORA 20.03: A început repriza secundă

ORA 19.46: Pauză pe Stadionul Municipal din Sibiu, România U 21 – Germania U 21 0-0, după o primă repriză echilibrată

Minutul 40: șut periculos al lui Bîrligea de la 20 de metri, mingea trece puțin peste poartă

Minutul 32: ocazie mare pentru ”tricolori”, după un corner, Bairam reia cu capul din poziție bună, portarul Germaniei salvează o minge grea

Minutul 30: Ngankam primește ușor un galben

Minutul 28: Lovitură liberă periculoasă de la 18 metri pentru România, mingea călcată pentru Ișfan, care trage în zid

Minutul 22: Ocazie mare pentru nemți, Keitel trage violent din 14 metri, mingea îl lovește pe Racovițan

Minutul 15: Bîrligea primește galben pentru o intrare tare. Trei cartonașe acordare de arbitrul Rareș Vidican în primul sfert de oră. Se joacă foarte intens

Minutul 14: Martel încasează și el un galben pentru un fault la Țicu

Minutul 10 – Petrila pleacă pe un contraatac rapid dar este stopat de nemți cu prețul unui cartonaș galben de Keitel

Ora 19.05  – La meci asistă circa 10.000 de spectatori

Ora 19.00 – A început meciul

Ora 18.58 – Este frig la Sibiu, bate vântul, dar Stadionul Municipal este aproape plin, iar atmosfera este una superbă

Ora 18.42Echipe de start

România U 21: Târnovanu – Pantea, Racovițan, Dican, Țicu – Albu, Screciu – Ișfan, Bairam, Petrila – Bîrligea. Rezerve: M. Popa, Gorcea – Țîrlea, Ehmann, Grameni, Markovic, Pitu, Lixandru, Corbu, Miculescu, R. Ilie, A. Dumitrescu, V.Popa. Selecționer: Emil Săndoi

Germania U21: Atubolu – Martel, Bissek, Beyer, Netz – Keitel – Knauff, Stiller, Husenbasic, Weishaupt – Ngankam. Rezerve: Mantl, Urbig – Kaiterbach, Schmidt, Malone, Osterhage, Matricani, Leweling, Alidou. Selecționer: Antonio Di Salvio

Ora 18.35 – Românii din străinătate pot urmări meciul România – Germania LIVE pe frf.tv, accesând următorul link:  bit.ly/40IqM2S .În România meciul va fi transmis live pe Pro Arena!,

Ora 17.30 – Porțile stadionului s-au deschis
Partida de la ora 19.00 vine cu surprize pentru fanii de la tribuna a doua. Aceștia vor găsi pe scaune tricouri galbene, oferite de unul dintre sponsorii Naționalei de Tineret.video foto – primul meci internațional de pe ”municipal” – românia a remizat cu germania în fața a 10.000 de spectatori