Panică la amicalul CFR - FC Hermannstadt. Ambulanța a intrat de urgență pe teren

CFR Cluj și Hermannstadt au remizat luni, scor 1-1, într-un amical disputat la Cluj.  Sibiul a deschis scorul în minutul 54 prin Petrișor Petrescu din lovitură liberă, însă în minutul 60, Maglica a restabilit egalitatea.

Golul marcat de sibieni a creat panică serioasă la staff-ul medical de la CFR Cluj. În încercarea de a respinge șutul lui Petrescu, portarul gazdelor, Cristi Bălgrădean a plonjat, însă fără succes. Mai mult, ”Pufy” s-a lovit puternic cu capul de bara de susținere a porții. Lovitura l-a amețit pe Bălgrădean, care a avut nevoie de intervenția medicilor. Portarul CFR-ului a primit îngrijiri pe teren, apoi a mers la ambulanță, fără a fi, însă, transportat la spital.

După această fază, goalkeeper-ul Clujului nu a mai putut continua partida și a fost înlocuit cu Mihai Pînzariu (18 ani).