fc hermannstadt bate la mioveni și rămâne pe locul cinci în liga 1
foto Facebook / FC Hermannstadt

FC Hermannstadt a câștigat luni seară pe terenul celor de la CS Mioveni, scor 0-2 după o primă repriză fără gol marcat.

Primul gol al partidei a fost marcat de Daniel Paraschiv, în minutul 53 al meciului. Tabela a fost închisă în minutul  61 de către Ionut Stoica.

Sibienii au rezistat fără gol primit în ultima jumătate de oră, în ciuda încercărilor gazdelor de a pune în primejdie poarta lui Letica. Cea mai mare șansă de gol a celor de la Mioveni a venit chiar în minutul 90+3, când lovitura de cap a lui Krasniqi a „șters” bara transversală.

HERMANNSTADT (4-2-3-1): Letica – Medina, Antoche, I. Stoica, Opruț – Răuță, Biceanu – Balaure, Alhassan, C. Popescu – D. Paraschiv

În urma acestui rezultat, echipa pregătită de Marius Măldărășanu rămâne pe locul 5 în clasamentul Ligii întâi. Etapa viitoare, Sibiul joacă la Mediaș cu Chindia Târgoviște.