fc hermannstadt învinge și la arad în ultimul minut - sibiul e pe doi în superliga 1
FOTO - gsp.ro

FC Hermannstadt a câștigat meciul cu UTA Arad din etapa a XI-a din Superliga de fotbal. Echipa de fotbal sibiană a înscris în minutul 96.

UTA Arad – FC Hermannstadt s-a încheiat cu scorul 1-2. Atacantul Virgiliu Postolachi de la UTA a deschis scorul în minutul 29, din penalti. Oaspeții au egalat în minutul 36 prin mijlocașul ghanez Baba Alhassan și au dat lovitura la ultima fază a meciului când a înscris tot jucătorul african, relatează Mediafax.

În urma acestui rezultat, FC Hermannstadt a urcat pe locul 2 în clasament, având 22 de puncte adunate în 10 partide. Deși are mari probleme financiare, echipa din Sibiu nu a pierdut niciun meci în actuala ediție a Superligii. UTA se află pe locul 6 cu 15 puncte.

Etapa viitoare FC Hermannstadt va juca pe teren propriu cu Sepsi Sf.Gheorghe, iar UTA va întâlni în deplasare Farul Constanța.