FC Hermannstadt este de neoprit! Sibienii au reușit să învingă Petrolul chiar în ultima fază a meciului cu scorul de 2-1, și astfel au urcat pe locul doi în Liga I.

Echipa sibiană a deschis scorul datorită autogolului anului în România, semnat de Takayuki Seto, notează gsp.ro.

Imediat, trupa lui Măldărășanu putea să-și majoreze avantajul, dar golgeterul Paraschiv a trimis puternic în transversală, după o acțiune supercă a lui Alhassan, care a înșirat toată defensiva Petrolului. După această ocazie ploieștenii s-au trezit și au reușit să egaleze prin Irobiso în urma unui corner.

Fără ocazii în repriza secundă, jocul curgea spre un rezultat de egalitate. Stoica nu a fost de acord însă, fundașul Sibiului marcând cu capul din corner la ultima fază a prelungirilor, aducând victoria pentru Hermannstadt. Trupa lui Măldărășanu rămâne neînvinsă și urcă pe locul 2 în Liga 1, cu 19 puncte.