video demonstrație de forță pe cluj arena - fc hermannstadt a bătut-o pe u cluj si e la un pas de promovare

FC Hermannstadt a jucat marți seară pe Cluj Arena cu Universitatea, într-un derby pentru promovarea directă în Liga 1.

Sibienii au făcut o primă repriză prefectă, reușind să marcheze în minutul 14, atunci când Petrișor Petrescu a centrat din lovitură liberă, iar Paraschiv a înscris cu capul.

YouTube video

Elevii lui Marius Măldărășanu s-a apărat extrem de bine. După revenirea de la vestiare, meciul a devenit mai tensionat. FC Hermannstadt marchează pentru 2-0 prin Alhassan.video demonstrație de forță pe cluj arena - fc hermannstadt a bătut-o pe u cluj si e la un pas de promovare Avantajul lui Hermannstadt nu a ținut prea mult.  U Cluj a reușit să reducă din diferență 4 minute mai târziu, mingea ajungând în plasă, după o deviere a lui Florin Ilie.

În urma acestui rezultat, FC Hermannstadt ocupă locul 2 cu 60 de puncte și un golaveraj de 14-5. Sibiul mai are nevoie de cel puțin un egal în etapa viitoare, pentru a promova direct în Liga 1.

FC Hermannstadt joacă duminică de la ora 16.00, la Medias cu Steaua.