live video & foto - final pe cluj arena - fc hermannstadt mai are nevoie de un punct pentru promovarea directă în liga 1

FC Hermannstadt joacă marți de la 19.30 un meci care cel mai probabil decide promovarea directă în liga 1. Sibienii evoluează pe Cluj Arena, cu ”U” și au nevoie de un succes pentru a fi siguri se promovare, sau măcar de un egal pentru a mai spera în ultima etapă. Ora de Sibiu vă va ține la curent cu detalii în direct de la meciul derby al eșalonului secund.

UPDATE – Final pe Cluj Arena

Finalul reprizei secunde a fost foarte tensionat, atât pe teren cât și în tribune. FC Hermannstadt a câștigat derby-ul pentru promovarea directă în Liga 1. Sibiul învinge cu 2-1 pe Universitatea Cluj-Napoca.

UPDATE, ora 21:00: 1-2 pe Cluj Arena

Sibiul marchează din nou.

Minutul 67: Gol Hermannstadt! Antoche îi pasează lui Buhăcianu pe dreapta, iar acesta centrează în careu, de unde Alhassan înscrie.

Min. 71:  Gol U Cluj! Florin Ilie, reduce diferența.

YouTube video

UPDATE, ora 20:55 – Ocazie uriașă pentru Sibiu

După revenirea de la vestiare jocul pare puțin mai dur față de primele 45 de minute. În continuare, suporterii lui U Cluj mențin atmosfera. FC Hermannstadt trimite mingea pe lângă poartă din fața porții. Ocazie uriașă!

UPDATE, ora 20:25 – Pauză pe Cluj Arena

FC Hermannstadt a făcut o primă repriză prefectă. Paul Pîrvulescu a fost aproape de marca, după un șut puternic din afara careului.

UPDATE, ora 19:50 – GOOL FC Hermannstadt

Sibiul deschide scorul pe Cluj Arena în fața a peste 15.000 de spectatori. Petrișor Petrescu centrează din lovitură liberă, iar Paraschiv înscrie cu capul.

UPDATE, ora 19:40 – Ocazie de gol pentru FC Hermannstadt

Prima mare ocazie de gol pentru FC Hermannstadt vine în minutul 6 al partidei. Se anunță  un spectacol atât pe teren cât și în tribune.

UPDATE, ora 19:20 – Aproximativ 15.000 de spectatori

Cluj Arena a fost luată cu asalt de suporterii clujeni și nu numai. Zeci de sibieni au făcut deplasarea pentru a susține FC Hermannstadt în ultimul meci din deplasare, derby-ul pentru promovarea directă în Liga întâi.

Marius Măldărășanu va începe partida cu Iliev, Opruț, Pantea, Stoica, Bejan, Sota, Baba, Biceanu, Oroian, Petrescu și Paraschiv.

U CLUJ: Gorcea – Romeo, Fl. Ilie, D. Ispas, P. Pîrvulescu – Balgiu, Romario Pires (cpt.) – M. Ciobanu, Tescan, Ely Fernandes – Boiciuc

UPDATE, ora 18.45 – Se umple stadionullive video & foto - final pe cluj arena - fc hermannstadt mai are nevoie de un punct pentru promovarea directă în liga 1 live video & foto - final pe cluj arena - fc hermannstadt mai are nevoie de un punct pentru promovarea directă în liga 1

FC Hermannstadt a ajuns la stadion. Arena clujeană începe să se umple. Sunt deja 10.000 de oameni în tribună.

ȘTIREA INIȚIALĂ

Se anunță peste 25.000 de spectatori pentru meciul de marți seară. Cluj Arena va fi plină ochi la ora meciului dintre U și FC Hermannstadt.
Echipa lui Marius Măldărășanu are nevoie de victorie pentru a păstra șansele la promovarea directă.
Un rezultat de egalitate cu ”U” Cluj ar amâna pentru ultima etapă lupta pentru locul secund, în vreme ce o înfrângere ar însemna că ”alb-roșii” vor fi nevoiți să dea baraj cu Dinamo pentru revenirea în Liga 1, ceea ce nu va fi deloc o misiune ușoară.
”Dacă este un meci de totul sau nimic, asta depinde de rezultat”, a spus antrenorul echipei sibiene înaintea plecării spre Cluj Napoca.