foto - remiză spectaculoasă și meci ”pe contre” - fc hermannstadt, 3-3 în amicalul cu csc șelimbăr
FOTO FC Hermannstadt - facebook

FC Hermannstadt și CS Comunal Șelimbăr au terminat la egalitate amicalul disputat, miercuri, la prânz, pe terenul ”Petricica” din municipiul Sibiu.

CS Șelimbăr a întors spectaculos rezultatul, după ce la pauză era condusă cu 2 – 0, de FC Hermannstadt.

După întâlnirea din campionat, în care s-au înscris cinci goluri, FC Hermannstadt obținând victoria în ultimele secunde (3-2), cele două divizionare secunde sibiene au făcut din nou spectacol în amicalul de astăzi. La finalul jocului disputat pe terenul ”Pietricica”, echipele pregătite de Marius Măldărășanu, respectiv Eugen Beza au terminat la egalitate, scor 3-3, ”alb-roșii” conducând cu 2-0 la pauză și egalând cu 7 minute înainte de final, după ce CS Comunal Șelimbăr reușise să întoarcă rezultatul în partea a doua, scrie ProSport.

Ambele echipe merg în cantonament în Turcia

Pentru FC Hermannstadt urmează cantonamentul din Antalya, în vrece ce CS Comunal Șelimbăr mai are un amical înaintea plecării în cantonamentului din Turcia, cu Unirea Ungheni, o formație din Liga 3, programat vineri, 28 ianuarie.

Anterior, FC Hermannstadt a trecut cu 1-0 de Unirea Dej, în timp ce CS Comunal Șelimbăr pierduse precedentele trei jocuri amicale: 0-3 cu ”FC U” Craiova, 0-4 cu Sepsi OSK și 1-3 cu CSM Deva.