fc hermannstadt câștigă la limită amicalul cu unirea dej. măldărășanu - ”valoarea lotului a crescut”
FOTO Facebook - AFC Hermannstadt

FC Hermannstadt a bătut-o la limită pe Unirea Dej, într-un amical disputat sâmbătă după-amiază, scor 0 – 1. Singurul gol al partidei a fost marcat de Balaure, în minutul 29 al meciului.

Pe parcursul întregii partide, pentru formația sibiană au evoluat toți cei 21 fotbaliști de pe foaia de joc.

• Pop, Pantea, Bejan, Issah, Opruț, Sota, Petrescu (cpt.) Balaure, Năstăsie, Bucuroiu, PAraschiv, Muțiu, Antoche,  Muțiu, Antoche, Stoica, Tomșa, Baba, Biceanu, Șerban, Blejdea, Hora și Gândilă
Marius Măldărășanu, a declarat la finalul meciului cu Unirea Dej, că nu pune accept pe această victorie, ci pentru el contează să fi fost un antrenament bun pentru echipă.
”Un antrenament foarte bun, în ciuda vremii, băieții au avut chef de fotbal și a ieșit un joc plăcut. Am încercat să dăm fiecărui jucător 45 de minute, bineînteles, nu contează primul unsprezece la monentul ăsta, încercăm să-i integrăm. Este un grup foarte unit, mulți dintre ei se cunosc din experiențele anterioare. Valoarea lotului a crescut” a adăugat Marius Măldărășanu la finalul jocului.
FC Hermannstadt va disputa următorul amical cu CSC Șelimbăr. Partida este programată miercuri, 26 ianuarie 2022.