video - fc hermannstadt, victorie la scor în deplasare - a bătut cu 5-0 pe astra

Echipa lui Marius Măldărășanu a făcut instrucție la Giurgiu cu Astra. Sibienii s-au impus la cinci goluri diferență și au revenit deocamdată pe locul secund în liga 2.

Meci mai ușor decât se așteptau și cei de la FC Hermannstadt, duminică după amiază. Echipa din Sibiu a învins cu 5-0 în deplasare, pe cei de la Astra Giurgiu. Soarta meciului s-a tranșat în primele 37 de minute ale partidei. Opruț, Năstăsie și Balaure au marcat pentru a stabili scorul pauzei.
Și mitanul secund a fost dominat de cei de la Hermannstadt. Gazdele nu au pus deloc în pericol poarta lui Muțiu, iar sibienii au mai punctat de două ori pe tabelă prin Oroian și Sîntean.

Sibienii acumulează 31 de puncte și urcă pe locul secund în clasament. Urmează acum derbiul cu liderul Petrolul Ploiești.