remiză pentru șelimbăr într-un amical cu fc brașov

CS Comunal Selimbar a disputrat sâmbătă dimineaţă un meci amical cu FC Braşov Steagul Renaşte. Partida disputată pe stadionul de sub Tâmpa s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1).

Brașovenii au deschis scorul încă din minutul 1 prin reușita lui Bogdan Roșu, dar la ultima fază a primei reprize oaspeții au egalat prin Curtean. În partea secundă, sibienii au întrat în avantaj după autogolul lui David Tălmaciu, iar Diego Alupoaie a stabilit scorul final, 2-2, din lovitură liberă.

Interesant la acest meci a fost că partida nu a avut parte de o brigadă de arbitrii. Asta pentru că la CJA Brașov nu s-a primit nicio solicitare. Oficialii celor doua echipe și-au dat seama de acestă situație cu doar câteva minute înainte de joc. Până la urmă s-a ajuns la soluția ca jocul sa fie arbitrat de preparatorul fizic al brașovenilor, Florin Draghici.„Asistenți” de ocazie au fost secundul braşovenilor Casian Maghici și un membru al staff-ului sibienilor.