video - beza, debut cu victorie la sibiu - hermannstadt surclasează pe fc argeș

Eugen Beza a reușit un debut cu dreptul în liga 1, din postura de antrenor principal. FC Hermannstadt a bătut cu 4-1 pe FC Argeș în meciul jucat sâmbătă după amiază la Mediaș.

Meciul a început prost pentru sibieni. oaspeții au deschis scorul în minutul 22 dintr-un penalty și se părea că pot câștiga lejer meciul cu Hermannstadt.

Numai că nu a fost deloc așa. Sibienii au revenit în joc, grație unei evoluții excelente.
Mai întâi au egalat prin reușita lui Yazalde, care a marcat cu capul în minutul 42.

Tot el a adus Sibiul în avantaj cu reușita din minutul 52. Aosman a ridicat scorul la 3-1 în minutul 77, iar Mățel a închis tabela în prelungiri cu o execuție la vinclu din lovitură liberă.

Sibienii au învins cu 4-1 și fac 26 de puncte în clasament, cu unul mai puțin decât Dinamo. Runda viitoare sibienii joacă în deplasare cu ultima clasată, Poli Iași.