video - victorie uriașă pentru fc hermannstadt - a învins pe fcsb la mediaș

Echipa pregătită de Liviu Ciobotariu a câștigat duminică seară cu scorul de 1-0, partida jucată împotriva liderului la zi din liga 1. Sibienii au câștigat după o secetă de victorii care a ținut zece etape.

Puncte extrem de importante câștigate de sibienii de la FC Hermnnstadt. După zece etape în care nu a reușit să câștige niciun meci (cinci înfrângeri, cinci egaluri), Sibiul a spart gheața în 2021 cu un succes răsunător.
Gruparea orașului nostru s-a impus duminică seară la Mediaș, cu scorul de 1-0 în partida disputată cu liderul FCSB. Sibienii s-au impus cu golul înscris din penalty în minutul 13, prin Pires. În minutul 38, Bagaric a fost lăsat singur cu Vlad de o pasă excelentă a sirianului Aias Aosman, dar portarul roș-albaștrilor a intervenit excelent.

Succesul este extrem de important, iar acum sibienii au 22 de puncte în clasament.
FC Hermannstadt este pe locul 14, și evoluează runda viitoare în deplasare cu CS U Craiova.