video - fc hermannstadt, înfrângere categorică la mediaș cu cfr cluj

Sibiul a capotat în fața campioanei CFR Cluj. Echipa lui Edi Iordănescu a câștigat cu 3-1 meciul cu Hermannstadt, disputat luni seara pe stadionul Gaz Metan din Mediaș.

Sibienii au deschis scorul în minutul 33, prin Romica Pires, dar clujenii au egalat patru minute mai târziu.

Alex Chipciu a înscris pentru echipa campioană primul său gol în tricoul alb-vișiniu.

În repriza secundă, Debeljuh a înscris în minutul 51 pentru 2-1 și Rondon în minutul 81 pentru 3-1, iar CFR Cluj pleacă de la Mediaș cu toate cele trei puncte puse în joc.

FC Hermannstadt şi CFR s-au mai întâlnit doar de cinci ori în principala competiţie internă, de 3 ori s-au impus clujenii, iar alte două jocuri s-au terminat la egalitate.

Sibienii joacă etapa viitoare tot la Mediaș, cu Chindia Târgoviște.