VIDEO - Remiză pentru FC Hermannstadt la Sepsi - Sibienii au 11 puncte în clasament

FC Hermannstadt a remizat sâmbătă după amiază, scor 1-1, în deplasarea de la Sf. Gheorghe. Sibiul joacă runda viitoare cu pe 21 noiembrie cu Astra Giurgiu.

Sibiul a plecat cu un punct de la Sf. Gheorghe și cu puțin noroc putea chiar să și învingă. Cei de la Hermannstadt au avut câteva bune ocazii în prima repriză, dar scorul l-au deschis cei de la Sepsi, prin Petrila în minutul 58, cu un șut spectaculos de la marginea careului mare. Egalarea a venit trei minute mai târziu, Sibiul marcând și el un gol frumos prin Mayoral.

YouTube video

S-a terminat 1-1, iar Sibiul ocupă locul 11 în clasamentul ligii 1, cu 11 puncte acumulate în zece etape.