video fc hermannstadt bate pe viitorul și are aproape asigurată prezența în liga 1 și in sezonul viitor
Sursă foto: ProSport

Viitorul a pierdut surprinzător în play-out-ul Ligii 1! Echipa lui Gică Hagi a cedat cu 0-2 pe terenul celor de la Hermannstadt, care scapă de emoțiile luptei pentru evitarea retrogradării, după victoria de miercuri.

Partida a fost una modestă, se îndrepta spre un rezultat de egalitate, însă sibienii au forțat în ultimul sfert de oră, reușind să înscrie de două ori.

Stoica a deschis scorul în minutul 76, iar apoi Debeljuh a lămurit lucrurile după ce a făcut 2-0 din penalty.  Hermannstadt este acum la un singur punct de Clinceni, în timp ce Viitorul a suferit abia al doilea eșec în play-out și a rămas cu 42 de puncte.