video - remiză pentru fc hermannstadt cu cfr cluj în primul meci jucat în nocturnă pe municipal
FOTO - FC Hermannstadt - Pagina Oficială de Facebook

FC Hermannstadt a remizat, duminică, cu CFR Cluj, scor 1-1, în etapa 18 din Liga 1. Clujenii au condus cu 1-0, dar Sibiul a egalat dintr-un penalty transformat de Petrișor Petrescu.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 79, când Omrani l-a învins pe portarul Cristiano, după ce a rămas singur cu acesta. Pasa decisivă a fost oferită de Rondon.

Golul egalizator a venit, în minutul 84, când Petrișor Petrescu a transformat o lovitură de la unsprezece metri, portarul Fernandez neavând nicio șansă.

FC Hermannstadt:
Cristiano – Luchin (Rimane 69), Viera, Stoica, Opruț – Petrescu, Dâlbea, Dumitriu – Busu, Debeljuh (Romario 41), Vodă (Persano 52)

CFR Cluj:
Fernandez – Camora, Boli (Pașcanu 55), Vinicius, Susic – Culio, Bordeianu, Itu (Rondon 77) – Costache (Omrani 46), Traore, Deac

În clasamentul Ligii 1, CFR Cluj este lider, cu un total de 35 de puncte, iar FC Hermannstadt este penultima clasată, cu 15 puncte.