remiză in derbiul județului din liga 1. mediașul și sibiul au făcut 1-1

Gaz Metan Mediaș și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în derby-ul județului Sibiu.

Meciul de la Mediaș, jucat în fața a 2.200 de spectatori, a oferit două reprize total diferite. Prima a fost sub semnul precauției, cu un singur șut pe poartă, al formației oaspete.

Partea a doua a avut un ritm net superior și două goluri extrem de frumoase. Lucian Dumitriu a deschis scorul în minutul 61, cu un șut din voleu, din interiorul careului. Darius Olaru a egalat după 6 minute cu o lovitură spectaculoasă de cap, sub bara transversală.

Gaz Metan ajunge la al treilea meci consecutiv fără victorie în Liga 1. Cu 23 de puncte, medieșenii ocupă locul 4. Hermannstadt este în acest moment penultima în Liga 1, cu 13 puncte