video - înfrângere pentru csu sibiu cu elvețienii de la fribourg olympic

CSU a pierdut cu 74-82 meciul disputat miercuri seară la Sala Transilvania în etapa a doua a grupei D din FIBA Europe Cup. Sibienii au fost învinși de elvețieni la capătul unei partide în care oaspeții au fost mai tot timpul la conducere pe tabelă.

La final antrenorul Dan Fleșeriu s-a arătat dezamăgit de rezultat. ’’Am începutul meciul foarte motivați, am avut câteva aruncări total deschise ratate, din păcate am căzut în apărare. Exact invers ar trebui să vină, mai întâi să ne apărăm bine și aruncările să vină din apărare. Asta a fost povestea primelor 15 minute. După aceea am reușit să revenim în joc în sfertul 3 destul de bine. Nu am avut însă forța să revenim până la capăt și să luăm conducerea. Dacă reușeam să facem acest lucru, cred eu că am fi câștigat acest meci. Îi felicit pe cei de la Fribourg că au reușit să câștige meciul, chiar și în ciuda accidentării celor doi jucători. Din păcate unul dintre pivoți a jucat accidentat și la meciul cu Dinamo, celălalt nici nu a jucat atunci. Deci nu ne-am putut folosi avantajul gabaritului. Am făcut și o apărare slabă în prima repriză. Am primit 43 de puncte, lucru inacceptabil”, a spus Fleșeriu, conform totalbaschet.ro.