s-a stabilit programul din cupa româniei. cu cine joacă fc hermannstadt

FC Hermannstadt va juca cu echipe din eșalonul inferior în Cupa României. Asta s-a decis după tragerea la sorți care a avut loc luni, scrie gsp.ro.

Când și cum se joacă
Jocurile din cadrul optimilor Cupei României vor avea loc în perioada 29-31 octombrie cu începere de la ora 14.30, cu excepția jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit şi comunicat ulterior.

Partidele se vor disputa într-o singură manșă. În caz de egalitate vor avea loc două reprize de prelungiri, apoi lovituri de departajare.

Dinamo – Foresta, coșmar pentru „câini”
În noiembrie 2000, Dinamo pierdea pe teren propriu meciul cu Foresta, 4-5, după ce în minutul 62 conducea cu 4-0. A fost unul dintre cele mai discutate meciuri din Liga 1, în condițiile în care Dinamo era în vârful gloriei, obișnuită cu victorii in serie. Pe banca dinamoviștilor era Cornel Dinu.

Dinamo: Șt. Preda – T.Petre, Onuț, Mihali, V. Năstase, Bolohan – Tameș, Lupescu, Vl. Munteanu – Mihalcea, M. Niculae
Antrenor: Cornel Dinu

Foresta: E. Nae – Șchiopu, Ov. Ciobanu, Munteanu, Beldiman – Botan, Ene, Brujan, Semeghin – Păcurar, Niță
Antrenor: Marin Barbu

Marcatori: (T. Petre 12, Mihalcea 23, Tameș 43, M. Niculae 47 / Niță 62, 90, Păcurar 73, Botan 75, 82)