video - fc hermannstadt învinge cu emoții pe chindia târgoviște. sibiul urcă pe nouă în clasament

FC Hermannstadt a reușit să își treacă în cont a treia victorie din acest sezon al Ligii 1. Sibienii s-au impus în fața nou-promovatei Chindia Târgoviște, cu scorul de 2-1 și fac nouă puncte în clasament.

Pe stadionul din Târgu Mureș, în minutul 17, Petrișor Ionuț Popescu a deschis scorul pentru Hermannstadt. Târgoviște a egalat în repriza a doua. Intrat la pauză, Daniel Florea a marcat cu un şut plasat, din 10 metri, la care Emanuel Novo n-a putut face nimic. Martac l-a servit ideal pe Florea.
În minutul 75, Hermannstadt a punctat din nou și a stabilit scorul final, 2-1. Debeljuh a înscris cu o lovitură de cap, de la 11 metri. Intrat în minutul 53, croatul a profitat de o centrare foarte bună a lui Opruţ, fundaşul stânga al gazdelor. Chindia a trecut pe lângă egalare la ultima fază a meciului.
În urma acestei partide, echipa pregătită de Costel Enache a adunat nouă puncte în Liga 1, în timp ce Chindia Târgoviște rămâne cu cinci puncte. Vedeți AICI video cu golurile meciului.