video - fc hermannstadt pierde cu 4-3 la pitești cu fcsb după un meci spectaculos
FOTO - Cristi Preda / GSP

Costel Enache debutează cu stângul pe bancă la FC Hermannstadt, dar sibienii au făcut un joc bun cu FCSB. Apărarea a fost punctul vulnerabil pentru echipa sibiană.

Dacă lași spații în apărare și le permiți să preia în careul mare, cei de la FCSB nu te iartă. S-a văzut și duminică seară în meciul de debut în noua ediție de campionat pentru FC Hermannstadt.

YouTube video

Sibiul a început curajos meciul disputat la Pitești, dar cei care au marcat primii au fost bucureștenii.

Două breșe în defensivă au permis lui Hora și Coman să facă tabela să arate 2-0 pentru FCSB în minutul 30.

Tsoumou a readus Sibiul în joc cu reușita din prelungirile primei reprize, dar la opt minute după reluarea jocului, Denis Man a marcat pentru 3-1.

Dandea a redus din diferență în minutul 57 și Sibiul a prins curaj, alergând după egalare.

Nedelcu a făcut 4-2 în minutul 80, dar scorul final a fost stabilit de croatul Debeljuh, în minutul 93, acesta înscriind imediat după ce Dâlbea ratase un penalty.

Pentru FC Hermannstadt urmează acum derbiul județean cu Gaz Metan Mediaș, partidă care se joacă vineri, 18 iulie, de la ora 19.00 la Tg. Mureș.