foto video fc hermannstadt - dunărea călărași. sibiul câștigă cu 2-1 în prelungiri și merge la baraj!

Partida de fotbal care poate decide dacă Sibiul merge la barajul pentru rămânerea în prima divizie, este în pericol să fie amânat din cauza stării gazonului.

UPDATE 9 – GOOOOOL Sibiu!
Lendric înscrie în minutul 96! Sibiul bate cu 2-1!

UPDATE 8 – Bătaie în prelungiri
Blănaru este eliminat. De asemenea antrenorul oaspeților primește cartonaș roșu.

UPDATE 7 – GOOOOOL Sibiu!
Tsoumou înscrie cu capul din 7 metri!

UPDATE 6 – Gol Călărași
Steliano Filip șutează la colțul lung din 14 metri și înscrie. 0-1 din minutul 76.

UPDATE 5 – Călărășenii, două galbene
Popovici trage din 6 metri în portarul celor de la Dunărea. De la oaspeți Enache și Gligorov au luat cartonaș galben.
UPDATE 4 – Prima repriză se termină 0-0
OAspeții ratează prin Ammari, cea mai mare ocazie a primei reprize, în minutul 44.

UPDATE 3 – Ratare mare Tsoumou
În minutul 24, Tsomou ratează cea mai importantă ocazie a meciului până acum. Straton iese inspirat și îl blochează în momentul șutului.

UPDATE 2 – Sibiul are o ocazie bună în minutul 10
Petrișor Petrescu centrează periculos. Dandea câștigă duelul aerian cu Gligorov, dar nu nimerește poarta.

UPDATE 1 – Meciul se joacă
Arbitrii au decis că meciul se poate juca duminică de la 19.00.

ȘTIREA INIȚIALĂ
Ploaia torențială care s-a abătut duminică după amiază asupra Sibiului a făcut ca gazonul stadionului Municipal să fie acoperit de apă. foto video fc hermannstadt - dunărea călărași. sibiul câștigă cu 2-1 în prelungiri și merge la baraj!Meciul dintre FC Hermannstadt și Dunărea Călărași a fost amânat cu 30 de minute.foto video fc hermannstadt - dunărea călărași. sibiul câștigă cu 2-1 în prelungiri și merge la baraj! Partida trebuia să înceapă la 18.30, dar observatorul partidei a decis că nu se poate juca, unele zone din gazon fiind acoperite cu apă.

La ora 19.00 se va decide dacă meciul se joacă duminică, sau va fi amânat pentru luni.