miruță, foc și pară după înfrângerea de la botoșani - ’’fanii i-au împins peste noi pe adversari’’

Antrenorul lui FC Hermannstadt, a vorbit după meciul pierdut cu 1-0 la Botoșani, despre înfrângere și despre faptul că în returul play-out-ului, echipa sa va juca la Sibiu, pe stadionul propriu.

„Am pierdut după un gol marcat în minutul 90+3. Am văzut faza penalty-ului de 10 ori. Domnul Colțescu s-a înșelat. Nici vorbă de penalty. În acest meci s-a văzut ce înseamnă publicul. Fanii i-au împins peste noi pe adversari în ultimele 15-20 de minute. Nu am ce să le reproșez jucătorilor. Au avut determinare și și-au dorit mult să câștige. Dacă vom avea aceeași atitudine, vom câștiga cu Voluntari. Sper ca meciul cu Voluntari să fie ultimul care-l jucăm pe alt stadion. Sper ca în returul play-out-ului să jucăm la Sibiu meciurile de pe teren propriu. Dacă nu, vom retrograda. Poate să vină Guardiola, Mourinho sau mama. Dacă jucăm acasă, cu 5.000 de sibieni în spate, nu ne bate nimeni în cele 4 meciuri din retur”, a declarat Vasile Miriuță la Look Sport.